IBR-SYSTEM®

 

Hogyan is működnek sejtjeink?

 

   Az emberi szervezet minden egyes sejtje elektromos alaptevékenységet mutat. Értéke a sejten belüli és a sejten kívüli tér között átlagosan 50-150 mV között változik, a sejt állapottól függően. Ez a potenciál különbség diszkrét értékek között folyamatosan fennáll, és alacsony vagy közepes frekvenciával ingadozik.

 

    Ezek az elektromos és - az elektromossággal mindig együtt járó - mágneses változások alapvetően meghatározzák a sejtek és a szövetek működését, anyagcseréjét, regenerációját, reakcióidejét, továbbá beállítják a sejt érzékenységét a külső vagy a belső ingerekre egyaránt, sőt még hatással vannak a csontok átalakulására is, mert serkenthetik vagy gátolhatják az oszteoblasztok és az oszteoklasztok működését. A sejtmembránban található ion-csatornák fehérje molekuláinak térbeli konfigurációjának megváltoztatásával befolyásolják többek között a nátrium-, kálium-, kalcium- és klorid-ionok sejten belüli és kívüli tér közötti áramlását, egyensúlyát.

 

    Minden szervezet a saját, pillanatnyi állapotának és ritmusának megfelelően változtatja elektromos státuszának frekvenciáját, mivel minden élő sejt működése folyamatos, dinamikus változásokon alapszik. Például egy anyagcsere folyamat során keletkező molekula beindíthat egy vele szoros kapcsolatban lévő másik folyamatot, majd egy harmadikat és így tovább akár bonyolult kaszkád rendszereket is. Ezeknek a folyamatoknak és a hozzájuk kapcsolódó elektromos státuszváltozásoknak, ritmusa és frekvenciája van.

 

Az IBR-SYSTEM® berendezések ezekre az elemi szintű, sejt elektrodinamikai folyamatokra fejtik ki hatásukat.